Cena: 500 – 1 700 Kč

Cena je závislá na typu zařízení a jeho rozvržení komponent uvnitř. Sdělím vám ji před započetím prací.

Ať už notebook, PC, konzole nebo jiné zařízení pod napětím se zahřívá. Čím je zařízení výkonnější, tím potřebuje kvalitnější chlazení pro odvod tepla. Nejvíce namáhané součástky na deskách jsou procesory, grafické čipy, další mikročipy a paměti. Co se týká výkonných procesorů a grafických čipů, taky ty musejí mít kvalitní nejlépe měděné chladiče větších rozměrů, aby dokázaly odvézt veškeré vyzářené teplo s čipu. Při nedostatečném chlazení může docházet k jeho přehřívání a nevratnému zničení.

Pro přenos tepla mezi čipem a chladičem se stará teplovodivá pasta nebo teplovodivá podložka (u menších a méně zahřívajících se čipů). Pasta krásně vyplní případné nerovnosti a předá ideálně teplo chladiči a ten už se postará spolu s ventilátorem o odstranění tepla. Po nějaké době (2 a více let podle kvality pasty) je potřeba pastu odstranit, protože ztrácí své účinky a tvrdne. Stále přenáší teplo, ale ne už v takové intenzitě.

Důležitou roli hraje kvalita pasty a její tepelná vodivost. Přehřívá se Vaše zařízení, vypíná nebo ventilátor řve, jak kdyby chtěl vzlétnout? Tak mi ho svěřte a já mu pomohu od horečky 🙂

Další služby